Esküvői fotózás szabályai
Rengeteg kezdő fotós nincs tisztában az esküvők meghitt pillanatainak tiszteletben tartásáról, vagy esetleg olyan szabályokról, amiket az évek alatt tapasztalhatnak ki. Úgyhogy pontokba szedve itt van pár tipp kezdő fotósnak, hogy mit és hogyan kell betartani egy esküvő fotózáson.
- A szertartáson nem lehet megjelenni farmerban és pólóban, elegánsan kell felöltözni, hogy az passzoljon az eseményhez.
- A szertartás előtt, beszélnünk kell a lelkipásztorral, hogy milyen szabályok szerint lehet fotózni bent, a templomban. Mik a tiltott részek, mi az, amit nem lehet például videózni, vagy mik azok a szobrok, amik nem lehetnek benne a keretben.
- Ezeket a szabályokat pedig közöljük a vendégekkel.
- Próbáljunk feltűnés nélkül fotózni, (videózni) hiszen úgy készülnek a legtökéletesebb képek, hogy a vendégek szinte nem is tudják, hogy fotózzák őket. A természetes hatást nagyon fontos, hogy vissza adják a képek.
- Vannak pillanatok, amikor nem szabad képeket készíteni, ilyen például egy áldozásnál a nyitott száj fotózása. Szigorúan tilos.
- Ha valaki éppen beszédet tart, ügyelnünk kell arra, hogy ne menjünk túl közel az éppen reflektorfényben álló emberhez, hiszen egyszerű személyekről beszélünk. Legtöbbjük nagyon hamar zavarba jön, ha őket nézi ötnél több ember, nem beszélve arról, ha éppen valaki az arcába nyom egy kamerát.
- Figyeljünk a vakuzásra. Ha lehet, természetes fénynél fotózzunk, és csak akkor használjunk vakut, ha nagyon muszáj. Ugyanis a sok villanás rettentő zavaró tud lenni emberek számára, főleg ha az arcukba esik. Másokat pedig egyszerűen azért zavar, mert elrontja a meghittség pillanatát. Senki sem szeretné úgy érezni magát egy esküvőn, mintha paparazzik követnék őt.
- Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk a forgatókönyv részleteivel, így tudjuk, éppen mikor mi jön, hogy meg tudjuk örökíteni a tökéletes pillanatot. Ilyenkor nagyon számít a gyorsaság, de ne döntsük fel a nagymamát futás közben. Nem éri meg.
- Használj teleobjektívet. A lényeg, hogy ne másszunk bele az emberek arcába, ha nem muszáj, a legtöbben utálják és kényelmetlenül érzik magukat képkészítés közben.
- Nem szabad késnünk az eseményről. Ez kimondottan tilos. érkezzünk előbb, akár húsz perccel, de ne essünk bele abba a hibába, hogy lemaradtak az első képek, mert nem érkezett meg a fotós.
- Ha valamit kérnek tőlünk a vendégek, vagy esetleg a pár, azt tartsuk tiszteletben. Hiába gondoljuk, hogy pedig az egy jó kép lenne így és így….nem. Ha azt kérik nem, akkor nem. Ez alól ne próbáljunk kibújni. Nem a mi esküvőnk, hanem az övék.
- Némítsuk el a hangjelzéseket a készülékeken, nem pityegjen össze-vissza.
- Lehet készíteni sok csendélet képet, akár a szertartás előtt, vagy után.
Ezeket a szabályokat szedtük pontokba, ezek közül mindegyik nagyon fontos, és próbáljuk betartani őket. Ha ezek sikerülnek, biztosan jó véleménnyel lesznek rólunk a vendégek, és ajánlani fognak minket másoknak is. Természetesen minél több esküvői fotózáson vettünk részt, annál inkább megismerkedünk a szabályokkal, és az elvárásokkal.